GOOGLE about

4. prosince 2005 v 12:50 | °AligaThor° |  Internet @
Hrajte si s GOOGLEM
Existuje mnoho fandů a na druhé straně odpůrců vyhledávače google. Existují i tací, co obchodní jmého Goolge zneužívají, a neděje se jen ve světě, ale i u nás. Kam patříte vy, si musíte rozhodnout sami.

Nedávno jsem oběvil zajímavý, leč dle méhonázoru účelově vytvořené, stránky googlefor.com, kde si můžete sami vytvořit úvodní stránku vyhledávače googlu. Není to špatný nápad.
Z pohledu člověka, který fandí googlu, ho nadchne jeho spolupráce s NASA na vesmírném programu, spolupráce s firnou SUN, atd. Každého však překvapí, že se Google chce pustit do genetického inženýrství, jak o tom píše management blog. No uvidíme, co tato vědecká spolupráce přinese.
Někteří však Google používají pouze na vyhledávání na internetu. Některé možná překvapí, že google nabízí mnohem, ale doopravdy mnohem více, než by jste čekali. Zkoušeli jste vedle obrázků, vyhledávat třeba videa? Může to být někdy docela sranda. Google nabízí mnoho pomůcek, které rozhodně stojí si alespoň skusit.
Google about
Aby jste mohli efektivně vyhledávat, měli by jste se nejdřív naučit, jak správně vyhledávat. Nechci tímto nikoho podceňovat, ale myslím si , že většina o tom ani nemá tuchy, že existují nějaké pomůcky, které usnadňují vyhledávání, a to nejen na Googlu.
Docela užitečná pomůcka je Desktot Search, který je zdarma na googlu ke stažení. Tento prográmek vám usnadní vyhledávání nejen na internetu, ale hlavně na vlastním počítači, i když nejste na síti.
Přiznám se, že sám neznám všechny pomůcky, ale mnoho z nich používám. Vedle Gmail služby, která nabízí dnes již 2,7 GB prostoru, a neustále se schránka zvětšuje, GoogleTalk, doporučuji na správu fotek program Picassa2, který mě docela dost překvapil, i když neříkám, že nemá více much a rozhodně se nevyrovná ostatním programům jako je napřílad ACDsee 8. Ale jako freeware program není k zahození. Zajímavým způsobem umožňuje třídění, prezentaci a úpravu obrázků. No, prubněte si ho sami.
Čeho se můžeme ještě od Googlu dočkat, to nikdo neví, ale rozhodně vím, že do našeho života každého z nás už nějakým způsobem zasáhl, ať si to připustíte nebo ne.
Jenom doufám, že tenhle gigant nebude jako Microsoft, myslím tím podílem na trhu. Takhle nevypadá zdravá konkurence, to víme všichni.
Takže neváhejte a prozkoumejte Google about pořádně, možná i vás s něčím příjemně překvapí :-)
Pokud chcete vědět více o Googlu podívejte se na tento zajímavý článek. Též doporučuji článek na lupa.cz!

Ulož si odkaz a sdílej jej s ostatními:
klikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními - pridej.czklikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními -
---------------------------------------

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mego mego | E-mail | Web | 9. prosince 2005 v 16:01 | Reagovat

díky míro za zajímavý článek ! jen tak dál ! podobný či stejný článek by jistě nebylo špatné vydat na hospůdce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama