Sedím a volím.

21. prosince 2005 v 14:13 | °AligaThor°
Preference stran rostou a my taky
Každý z nás si občas večer lehne před bednu a vegetuje, aby strávil to, co přes celý den musel vydržet a strpěl od svých kolegů a šéfa. Zmáčkne to kouzelné tlačítko, co ho dovede do světa divů a senzací, do světa TV. A je zase otrávený, protože na něj z té TVbedny zasa začíná bafat to protivné slovo: VOLBY . Občane, volby jsou za dveřmi! S námi to ale ani nehne....

Ale co, hlavně, že je pohoda.
Při pomyšlení na to, že před sebou máme dokonce supevolební rok, mě docela jímá hrůza. Když si uvědomím, že by Češi měli jít více jak 3x k volbám, je to docela sci-fi. Představa, že náš národ je spíše oním sedacím TVobčanem ze všech Evropanů asi největší, který si pohledem na obrazovku hezky zanadává, co je to tam v tý bedýnce za idioty, kteří kvákají samý nesmysly, a spokojeně zase zapadne do svého stereotipu života, mě samotného už ani nerozčiluje a nepřekvapuje. Vůbec si neuvědomuje, že ty idioty a neschopný panáky tam má on, a ne nějací "oni".
Volby přes TV
No jo no, a co s tím? Po dlouhém rozjímání, mě napadla senzační věc, co kdyby jsme my Češi volili přes televizi? To bylo! Moc námahy by nás to nestálo, nevyrušovalo by nás to od každodenních starostí, a státní kasička by ušetřila?! Nevím, jak by se ale TVhlasy sčítaly, ale na to by se určitě přišlo! Zvedla by se tím o 100% volební účast, do Parlamentu ČR by se dostaly konečně i jiné politické strany jako SNEK D, pardon, teda SNK ED nebo Zelení, i když nevím kteří. Asi by jsme tím udělali pořádný zmatek na Českém statisatickém úřadě, což by byl asi největší problém, který by zamotal hlavu asi každému. Které hlasy by byly ty platné? Asi nejspíše těch TVvoličů, kteří by mačkali knoflíky o106.
Ale vše zůstane při starém.
Tahle představa je sice hezká, ale realita je jiná. To, co zůstane, je TVobčan sedící před bedýnkou, který jen nadává, jak je vše hrozné, jací tam tajtrdlíkujou debílci, co nic nevědí, a že se na všechno vykvajzne, atd, atd. a zase si spokojeně žije dál bez toho , aby pro změnu něco udělal.
A já volit půjdu a TV nechám doma!
Hmmm to jsme my Češi: "Mnoho povyku nanic a ono to stejně nějak dopadne!" Ale bohužel nedopadne to nějak, ale tak, jak si to uděláme. Čecháčství je hrozná věc. Ale pokud příští rok zase k volbám nepůjdeme a volit budeme zase jen u vyhlašování průběžných výsledků před televizí, moc nám to nepomůže a ani se nic moc nezmění. Politická kultura tu zmírá a my všichni si jí tu pěkně pěstujeme, jen co je pravda.
Já volit půjdu a budu volit to malé semínko malých neparlamentních stran s nadějí, že vyroste v nějakou jinou, ne tak ztrouchnivělou a namyšlenou politickou stranu, kterých tu máme dnes dle mého názoru již dost. Věřím, že se najdou mě podobní, kteří se TVvoliči stát nechtějí, a uvědomují si, že je to jen a jen na nás. Holt platí: "Jaký si to uděláš, takový to máš!"

Ulož si odkaz a sdílej jej s ostatními:
klikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními - pridej.czklikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními -
---------------------------------------

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tom Tom | E-mail | Web | 26. ledna 2006 v 12:51 | Reagovat

A co takhle oblíbené hlasování přes SMS:

Stačilo by uveřejnit čísla stran a zadání:

Hlasujte prostřednictvím SMS ve tvaru:

HLA VOL2006 a číslo vybrané strany a celou SMS odešlete na číslo 906 88 06 - a bylo by odvoleno, hlasy by se sečetly strojově a ještě by stát vytřískal na SMSkách.

Jinak s Tebou souhlasím, i já k volbám určitě půjdu, ať jich je za rok třeba deset.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama