Google do kytek?

23. ledna 2006 v 0:36 | °AligaThor° |  Internet @

Pošle nový vyhledávač Quaero Google do kytek?

Německo francouzská iniciativa chce evropský vyhledávač, který by konkuroval www.google.com, www.yahoo.com. či www.msn.com , měl by se jím stát www.quaero.com (Quaero znamená v latině hledat).

V současné době pracují různé firmy a výzkumné instituty na projektu vyhledávače jménem Quaero, který by se mohl stát silným konkurentem gigantu Google, jež je v dnešní době nejvlivnější značkou na světě.
Tento německo francouzský projekt nechce Google konkurovat jen ve vyhledávání, chce nabízet též jiné služby, podobné které nabízí Google nebo Yahoo. Quaero by měl nalézt uplatnění na vašem PC, v telefonu nebo i v TV, což připomíná projekt Microsoftu zabývající se "kompletní windowsizazí domácnosti".
Proč je okolo takový humbuk? Tento projekt inicioval francouzský prezident Jacques Chirac a klade si hlavně za cíl vytvořit vyhledávač, který by měl kořeny v Evropě a ne v USA. Případným konkurentem by se samozřejmě stal i pro výše zmíněné další vyhledávače, nejen pro samotný Google, tedy i pro Yahoo, či MSN.
Nejasné jednak stále zůstává, kterou techniku bude Quaero při vyhledávání vybaveno a zadalší, jak si Quaero vůbec představuje zdolat ono dominantní postavení Google na internetu, což se dodnes nepovedlo právě ani Yahoo, a ani firmě Microsoft.
Vývoj samotného vyhledávače probíhá dlez právy agentury AP firmou Thomson, France Telecom a
firmou Deutsche Telecom. (zpráva AP). Dalšími subjekty, které se na tomto bizardním projektu mimojiné též podílejí jsou různé výzkumné instituty. Vedle čistého vyhledávání by měl Quaero dle vývojových zpráv ovládat i funkci překladání, indexaci obrázků, hudky a textů a to v různých jazycích.
Zda se všechny prognózy, které si od tohoto projektu vývojový tým slibuje, splní již na začátku, je dnes samozřejmě nepředpovídatelné, ale troufám si říct až moc odvážné. Samotné spuštění projektu by mělo být na začátku roku 2006, ale i to není 100% jisté.

Ulož si odkaz a sdílej jej s ostatními:
klikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními - pridej.czklikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními -
---------------------------------------

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MzK MzK | Web | 28. prosince 2006 v 23:39 | Reagovat

Ono existuje něco jiného než google? Google, pak tv.centrum a to je vše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama