Novinky: Film Letopisy Narnie:Lev, Čarodějnice a skříň

9. ledna 2006 v 14:34 | °AligaThor° |  Films
Přichází do kin další fantasy film Letopisy Narnie.
Tak jako ze špatného snu z temnot z podpostele, a ze skříně na vás může bafnout něco obludného, i v tomto příběhu je záhadně temně vypadajícím a tajemným zrcadlem jako v Alence , která prochází do jiného světa právě zrcadlem, onou magickou branou stará temná skříň, která malé hrdiny zavede do země Narnie, země se svou vlastní historií a vlastním kouzelným pohádkovým životem.

I kyž některé věci evokují jiná místa, které se nám při pohledu na ně vybaví (trilogie Pán prstenů), vytvořil Clive Staples Lewis, blýzký přítek John Ronald Reuel Tolkiena fantastický příběh, který se dočkal zfilmování.
Překanají Letopisy Narnie trilogii Pána prstenů?
Oba příběhy jsou své. Dle mého názoru by se však srovnávat neměly, snad možná některé podobné rysy a znaky k tomu ale svádějí. Hlavní hrdinové musí spasit svět, který spěje do záhuby, nakonec dobro zvítězí a samozřejmě fantasy světy v každém z filmů jsou okouzlující žijící svým vlastním životem. Snad jen v Narnii nalezneme lidem bližší stvoření, která zde žijí a utvářejí její specifický ráz, který tímto osloví i ty nejmenší z diváků.
Zfilmování příběhu Letopisů Narnie by mělo mít i dalších šest pokračování, měl by to být film, který zaujmě co nejširší vrstvu diváků, jak se vyjádřil sám režisér Andrew Adamson, který pro osvětu tohoto filmu udělal skoro nemožné, spojil se mimojiné i s církví. Populární film by to asi měl být, když i v Japonsku se očekává, že by měl zaujmout.
Letopisy Narnie: Lev, Čarodějnice a skříň
Povězme si něco málo ovlastním příběhu. Hezké stránky v českém jazyce jsou zde. Zde je i něco o příběhu: "Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka museli opustit Londýn v době, kdy nad městem zuřila druhá světová válka a opakované nálety německých letadel ohrožovaly životy většiny Londýňanů. Náhradní domov najdou sourozenci v domě excentrického profesora jménem Digory Kirke.
Dětem připadá život v jeho rozlehlém domě nudný, ale pouze do chvíle, kdy nejmladší Lucinka objeví ve staré skříni průchod do tajemného a magického světa jménem Narnie. V Narnii žijí zvířata, která mluví, a zemi vládne moudrý a laskavý lev Aslan.

Ostatní děti Lucince vyprávění o Narnii zpočátku nevěří, ale nakonec všichni projdou skříní a zjistí, že ne všechno je v Narnii tak, jak by mělo být. Zemi totiž ovládá zlá bílá čarodějnice jménem Jadis, která v Narnii udržuje nekonečnou zimu a která promění v kámen všechny, kteří se jí pokusí vzepřít. Děti se proto spojí s Aslanem a ostatními obyvateli Narnie, aby společnými silami čarodějnici přemohli." (převzato z narnia.mysteria.cz)
Co dodat? Snad jen to , aby se film líbil, dle mého názoru fantasy není nikdy dost, zasnít by se měl občas každý z nás.
Zde je pár obrázků:

Ulož si odkaz a sdílej jej s ostatními:
klikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními - pridej.czklikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními -
---------------------------------------

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jkkkkkkkkkkkkkkkkkkk jkkkkkkkkkkkkkkkkkkk | 10. května 2006 v 15:22 | Reagovat

pppppppppppppppppppiiiiiiiiiiiččččččččččččččččiiiiiiiiiiiiisssssssssssssssssssiiiiiiiiiččččččččč

2 g@me net g@me net | E-mail | Web | 7. prosince 2006 v 20:13 | Reagovat

koukni se na moji stránku www.gamenetplus.blog.cz!!! díky

3 královna Lucie královna Lucie | 11. dubna 2007 v 14:47 | Reagovat

Prosím nenadávejte, komentáře tu nejsou proto, aby si na nich sprosťáci hojila své ego.

4 královna Lucie královna Lucie | 12. dubna 2007 v 15:48 | Reagovat

Nemyslím si, že Narnie 7 dílů mít bude, pokud se v jejich točení bude postupovat dosavadní rychlostí.

5 blue.berry blue.berry | Web | 4. dubna 2008 v 10:24 | Reagovat

Mrkni ke mně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama