Film: Memento (2000)

23. října 2008 v 22:38 | °AligaThor° |  Films

Tattoo na vlastním těle a fotky, kteté nafotí jsou jediné prostředky, které pomáhají hlavnímu hrdinovy v krátkodobé paměti. Sám si totiž není schopen zapamatovat nic, co před pěti minutamy řekl, s kým mluvil nebo co udělal.Film Memento (2000) se odehrává ve dvou paralelně vyprávěných rovinách ex-pojišťovacího vyšetřovatele Leonarda (Guy Pearce) , kterému někdo znásilnil a zabil manželku. Problém je, že nemá krátkodobou paměť. Nepamutuje si, kde bydlí, s kým mluvil, nic. Každé ráno, když se probudí, začíná pokaždé znova, bez jediné vzpomínky na předešlé dny. Jediným cílem je pomstít zavraždění své ženy.
Leonard se pouští do soukromého vyšetřování vraždy jeho manželky, veden touhou je najít vraha své manželky. Neví komu může věřit, neví, kdo je jeho přítel, kdo po něm jde, pokaždé každou situaci prožívá vždy sám pro sebe poprvé.
Jak by asi člověk jednal v takovéto situaci sám? Díváte se na film a po 10 minutách nevíte jak vůbec začal. Nevnímáte čas ani prostor. Co je smyslem a cílem v takovém životě člověka? Co Leonarda vede ktomu, že se snaží vyřešit to, co policie neudělala?
Poslední, co si Leonard pamatuje, je jeho žena. Vzpomínky na jeho ženu jsou jediným střípkem paměti, který ho doprovází na každém kroku.
I samotný střih filmu Vás zatáhne do ztráty paměti Leonarda natolik, že se dostanete do života hlavního hrdiny a sledujete s ním jeho instrukce, které si zaznamenává na papírky a na fotky. Sám neví, proč jde do baru a chce se tam s někým sejít, prostě si to nepamatuje. Nevzpomíná si vůbec na nic ...Ulož si odkaz a sdílej jej s ostatními:
klikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními - pridej.czklikni a přidej si odkaz ke svým oblíbeným, sdílej jej pak s ostatními -
---------------------------------------

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama